Saa kuni 500 € 4 minutiga!

Taotle kohe!

Viis võimalust eraisiku laenu kasutamiseks

Millal sattusid viimati rahalistesse raskustesse ja polnud päris kindel, kuidas olukorrast väljuda? Või millal oli viimane kord kui tundsid, et igakuiste krediitkaardimaksete arv ja kõik erinevad tähtajad mida pead jälgima on liiast? Kas poleks lihtsam kõiki neid ühte maksesse koondada? Mõnikord võime kasutada väikest abi raskete finantsaegade läbimiseks ja laenud on sageli väike lisatugi just siis, kui seda kõige rohkem vajame.

Eraisikute tarbimislaenud erinevad autolaenust või hüpoteegist, kuna laenu saamiseks pole tavaliselt vaja tagatist. Näiteks autolaenu puhul annab laenuandja küll raha auto ostmiseks ja lubab selle teatud aja jooksul tagasi maksta, kuid kui jätad laenu tagasi maksmata, võetakse auto tagasi ja müüakse lootuses, et laenuandja saab oma raha tagasi.

Eraisiku tarbimislaenu puhul pole aga sageli tagatist vaja. Pangad ei hooli üldiselt, mida sa selle rahaga teed, kui maksad neile tagasi nagu lubatud. See paindlikkus võimaldab sul kasutada tarbimislaenu paljudeks erinevateks kuludeks siis kui peaksid vajama lisaraha.

Enne kui uurime mõningaid paljudest eesmärkidest, mida tarbimislaen võib teenida, anname ühe hea soovituse: kõik laenud pole võrdsed. Mõned laenuandjad võtavad tasusid rohkem kui teised ja see võib drastiliselt muuta selle summa suurust, mille lõpuks tagasi maksad. Sellest veel hiljem, kuid kõigepealt vaatame viit erinevat võimalust, kuidas tarbimislaenust kasu saada.

1.Võlgade konsolideerimine: tee üks makse.

Neil, kellel on mitu krediitkaarti (või muud võlgade allikad), aitab uus laen koondada kõik maksed ühte ehk võlgasid konsolideerida. Siin on mõte selles, et ühe makse sooritamine on palju hallatavam kui maksete tegemine mitmel krediitkaardil. Võib-olla on mõni neist krediitkaardikontodest limiidi poole liikumas ja see mõjutab sinu krediidiskoori negatiivselt. Laenude intressimäärad võivad olla oluliselt madalamad kui krediitkaartidel. Ehkki palju sõltub sinu rahalisest seisundist ja krediidiskoorist, võib uus laen säästa raha intressikuludelt, mida krediitkaardid (ja muud kõrge intressiga võlad) võivad koguda. Võlgade konsolideerimine võib olla ka uus algus sinu krediidireitingu ja rahalise usaldusväärsuse taastamiseks.

2.Erilised sündmused: maksa pulmade eest või osta endale lõpuks see puhkus.

Kuigi tarbimislaenu võtmine pulmade või puhkuste eest tasumiseks võib tunduda ebamõistlik on see kaalumist väärt variant. Kui sul on ees lähiajal makstav kulu, võib laen krediitkaardiga maksmise asemel säästa intresside eest tasutavat raha.

3.Sildfinantseering: Sildfinantseering ajutise rahalise puudujäägi jaoks.

Kui sul on ajutine kitsikus ja vajad kiiresti raha võib tarbimislaen olla ajutine sild, kuni sinu tavapärane rahavoog taastub. Näiteks kui tead, et saad kuu aja jooksul raha, kuid pead kohe maksma ajatundliku kulu eest, võimaldab laen sul vajaminevat raha kohe kasutada ja maksta laen tagasi siis kui raha laekub (pluss muidugi kõik intressikulud).

4.Kulud: kodu renoveerimine, erakorraline autoremont või raviarved.

Asjadel on komme valesti minna kõige ebasobivamatel hetkedel, eriti mis puudutab sinu autot või kodu … ja remont võib olla kallis. Remondi tegemine võib olla äärmiselt kallis ja stressirohke, eriti kui sul pole ootamatute kulude tasumiseks hädaolukorra säästukassat. Auto ja kodu remondi puhul on palju asju, mida kindlustusfirmad ja kindlustused ei kata. Selle asemel, et peaksid võtma kodulaenu (või autolaenu) võib nende kulude tasumiseks kasutada tarbimislaenu, mis makstakse siis tagasi kui sinu eelarve seda lubab.

Teatud kodu renoveerimistööd võivad pikas perspektiivis säästa raha elektriarvetelt ning ka nende tööde finantseerimiseks võib kasutada tarbimislaene.

Isegi kui sul on raviprotseduur, mida oled edasi lükanud sest pead selle eest ette tasuma, võib tarbimislaen sulle selleks kohe vajaliku raha anda.

5.Kõik, mida soovid: muude ostude tegemine, millega oled oodanud.

Mõnikord tahame kõik lihtsalt lubada endale midagi toredat ja pole säästnud nii palju, et seda kohe osta. Sõltuvalt intressimääradest ja tasudest (märkad juba korduma hakkavat mustrit?), võib tarbimislaen olla pikas perspektiivis tasuvam kui krediitkaardiga esemete eest tasumine. Ehkki kunagi pole mõistlik võlgu koguda mittevajalike esemete eest on võimalik neid asju vastutustundlikult finantseerida krediitkaardist madalamate intressimääradega.

Kõik laenud ei ole võrdsed.

Kui kaalud olulise ostu sooritamist või auto või kodus vajaliku remondi tegemist, kaalu hoolikalt oma maksevõimalusi. Intressimäärade osas võib isegi väike pingutus olla märkimisväärne, seega on kasulik kui sul on võimalikult madalad intressimäärad ja laenutasud. Enne krediitkaardi kasutamist veendu, et nende kaupade ja teenuste eest tasumiseks pole tarbimislaen hoopis parem. Konsulteeri usaldusväärse laenunõustajaga, et saada lisateavet selle kohta, kuidas tarbimislaen võib eelseisva ostu korral madalate igakuiste maksetega ja ettemaksekuludeta kasulikum olla.

161