Saa kuni 500 € 4 minutiga!

Taotle kohe!

Kuidas valida õiget lühiajalist laenu?

Kas oled mõelnud lühiajalise laenu taotlemisele? Enne intressimäärade võrdlemise alustamist tasub täpselt määrata kui palju soovid laenata ja kui kauaks, kuna see aitab sind otsuste tegemisel.

Selle konkreetse laenuliigi jaoks on saadaval tohutu hulk laenuandjaid, nii et otsingu kitsendamine võib olla keeruline kui sa ei kasuta selleks abivahendeid. Oleme allpool kokku pannud kasuliku teabe, mis loodetavasti hõlbustab otsingut. Jätka lugemist, et teada saada, mida peaksid tegema kui otsid lühiajalisi laene veebis.

Kuidas leida endale sobivamat lühiajalist laenu:

  • Otsusta täpselt, kui palju soovid laenata ja oma selget ettekujutust sellest, kuidas täpselt laenu kulutad. Kui teed mitu kulutust, leia nende täpne hind, et teada saada kui palju pead laenama;
  • Otsusta kui kaua sul laenatud summa tagasimaksmine aega võtab. Vaata oma pangakonto väljavõtet ja seda kui palju sul on igakuiselt vaba raha. Kui sul raha kuu lõpuks üle ei jää pead vähendama oma väljaminekuid, kui kavatsed raha laenata;
  • Otsusta kui palju oleksid nõus intressi maksma. Saad sellest selge ettekujutuse lugedes mõningaid laenupakkumistele lisatud tüüpilisi näiteid, kuid pigem on küsimus selle kohta kui palju oled lisaks laenule intressi valmis juurde maksma;
  • Otsusta kas pead kindlasti raha laenama? Äkki on sul võimalik oodata järgmise palgapäevani või on piisavalt aega vajalike vahendite kogumiseks ja sa ei pea võib-olla üldse raha laenama.

Kuna iga laenuvõtmisega kaasneb teatav risk, on oluline enne taotluse esitamise nupule vajutamist teha kindlad otsused. Mida rohkem neist otsustest kinni pead, seda tõenäolisemalt saad endale parima laenu.

Sammud, mida kaaluda

Laenu saamine ei ole sama lihtne kui klõpsamine nupul “Taotle”, eriti siis kui soovid oma krediidiskoori kaitsta. Proovi järgida järgmisi samme, kui soovid leida endale sobiva laenupakkumise:

  • Kontrolli oma krediidiraportit
  • Kontrolli oma laenukõlblikkust
  • Alusta lühiajaliste laenude võrdlemist
  • Kaalu lühiajaliste laenude alternatiive
  • Vali õige finantstoode ja esita taotlus

Kui taotled lühiajalist laenu ja taotlus lükatakse tagasi viib see tavaliselt sinu krediidiskoori veidi alla. Korduv tagasilükkamine kahjustab seda veelgi, seega proovi enne taotluse esitamist alati järgida ülaltoodud samme.

Vaata kulusid

Lihtsamalt öeldes, mida kauemaks raha laenad, seda rohkem pead intresse maksma. Lühiajalise laenu puhul on raha laenamisega seotud kuludeks intressid, mille pead lisaks maksma. Nende suuruse dikteerib lisaks intressimäärale ka kokkulepitud laenutähtaeg.

Fikseeritud intressimääraga laenu korral arvutatakse laenuga seotud intressimaksed alguses üldsummana, tagasimaksed jaotatakse ühtlaselt ajavahemikule, mille oled lepinguga kokku leppinud. Teiselt poolt võid saada ka muutuva intressimääraga laenu, kus sinu intressimaksed võivad sõltuvalt EURIBOR-i muutumisest tõusta või langeda. Selliste laenude igakuised maksed on vähem prognoositavad, kuid üldiselt on võimalik siiski hinnata kui palju pead iga kuu maksma.

Kontrolli laenuandjat

Laenu taotlemisel võid ka laenuandja enda kohta rohkem uurida. See võib tähendada laenupakkumisele lisatud konkreetsete tingimuste lugemist, aga ka ettevõtte kohta lisateave uurimist, et näha, kas teistel klientidel on olnud häid kogemusi.

Kuna laenuandjaid on nii palju võib olla tõhusam valida õige laenutoode ja seejärel kontrollida, kui hea mainega laenuandja on. Kui laenamine on lihtne ja pole mingeid varjatud tasusid, mille pärast pead muretsema, võib see olla julgustav kui oled lähedal oma lõpliku otsuse tegemisele.

Kui kiiresti suudad teha tagasimakseid?

Tavalise lühiajalise laenu puhul maksad esimese makse tõenäoliselt ühe kuu pärast peale raha laekumist, ehkki see võib mõnikord erineda. See võib tähendada, et alustad maksetega teatud arvu päevade pärast, mitte täpselt ühe kuu möödudes.

Olenevalt valitud laenuandjast võivad nad täpsustada, kas pead kinni pidama rangest tagasimaksegraafikust või kas saad ka ennetähtaegseid tagasimakseid teha. Kui see ei sisaldu sinu laenupakkumise tingimustes, pead mõnikord ennetähtaegsete tagasimaksete tegemiseks küsima oma laenuandjalt luba.

Kuidas saada madalamat intressimäära?

Kahjuks, kuna tarbimislaenud on mõeldud reeglina neile, kellel on kehv krediidiskoor, saad tavaliselt kõrge intressimäära, mis muudab sinu tagasimaksed kallimaks kui tavaliste laenude puhul.

Üks moodus, mida tasub proovida, on muuta laenu tähtaeg võimalikult lühikeseks, nii et intressi kuhjumiseks poleks piisavalt aega.

Madalate intressimääradega laenudele juurdepääsu saamiseks tuleks astuda samme oma krediidiskoori parandamiseks. See võimaldab sul taotleda parema intressimääraga laene ja potentsiaalselt suurema rahasumma eest.

Kas peaksin taotlema lühiajalist laenu?

Kui mõtled endiselt lühiajalise laenu võtmisele, pea meeles kontrollida oma kõlblikkust meie tasuta veebipõhise võrdlustööriista abil.

151