Saa kuni 500 € 4 minutiga!

Taotle kohe!

Kuidas finantseerida pulmasid?

Kui proovid välja mõelda, kuidas maksta pulmade eest, sinu enda või kellegi teise puhul, keda armastad, võiksid hakata säästma võimalikult kiiresti.

Kui sul pole piisavalt raha, võiksid kaaluda oma pulma rahastamist pulmalaenu kaudu. Siit leiad info, mis see on ja millal on otstarbekas pulmalaenu võtta.

Mis on pulmalaen?

Pulmalaen on teatud liiki tarbimislaen, mis võimaldab raha laenata, et pulmadega seotud kulude eest tasuda. See võib olla ükskõik milline kulu, näiteks toimumiskoha rent, sisustus, riietus või muu, mille eest pead maksma.

Tarbimislaenud on tavaliselt tagatiseta laenud, mida saad kasutada kõigeks vajalikuks, sealhulgas pulmadeks. Tingimused ja intressimäärad varieeruvad sõltuvalt sellest, kui palju soovid laenata, sinu krediidivõimest ja laenuandjast.

Pulmalaenu saad võtta kõikjal, kus on olemas tarbimislaenud, sealhulgas pangad ja veebipõhised laenuandjad.

Kui palju raha saab pulmalaenuga?

Kuna pulmalaenud on tarbimislaenu liik saad tavaliselt pulmade kulude katmiseks laenata nii palju kui vaja. Kuid see, kui palju laenu antakse sõltub mõnest tegurist, sealhulgas:

 • Sinu krediidiskoor
 • Kas sul on laenugarantii
 • Laenuandja
 • Sinu võlad ja sissetulekud

Mõned laenuandjad pakuvad laene, mis on kõigest 100 eurot, mis on suurepärane võimalus kui pead mõne kulu katteks ainult natuke laenu võtma. Teised pakuvad laene kuni 1000 eurot, mis võib olla hea kui pead muude kulude jaoks rohkem laenama.

Millal peaksid pulmalaenu võtma?

Pulmade jaoks raha laenamine pole midagi, mida peaksite tegema emotsiooni mõjul. Pulmalaenu on otstarbekas võtta, kui:

 • Sa vajad kohe raha. Mõnikord nõuavad pulmakohad kuupäeva broneerimiseks sissemakset protsendimäära ulatuses kogukuludest. Ilma selleta võid kaotada oma koha. Samuti võivad kleidiärid, toitlustajad ja muud müüjad vajada ettemaksu.
 • Sul on suurepärane krediidiskoor. Kui hea krediidiskoor aitab sul kvalifitseeruda, võib see pakkuda võimalusi paljude erinevate laenuandjate juures. Ainult heast krediidist ei piisa uue võla õigustamiseks, kuid see võib muuta vajaliku laenu odavamaks aidates sul saada madalamat intressimäära.
 • Suudad laenu tagasi maksta. Paljud laenuandjad nõuavad sissetuleku tõendamist osana taotlusprotsessist, seega pead enne laenamist tõendama, et suudad oma laenu tagasi maksta. Veelgi olulisem on see, et sa ei peaks laenu võtma, kui sul pole oma eelarves ruumi selle tagastamiseks.

Kuidas saada pulmalaenu?

Kui pead pulmade eest tasumiseks raha laenama, pead raha jõudmiseks oma pangakontole tegema eelnevalt paar sammu.

1.Kontrolli oma krediidiskoori

Enne pulmalaenu taotlemist vaata, mida laenuandjad sinu kohta näevad. Ja kui tulemus pole see, mida soovid, on sul aega enne laenu taotlemist parandusi teha.

Krediidiskoori kontrollimine annab ka hea ülevaate sellest kui palju laenu sul on võimalus saada ja millist intressi võid oodata. Näiteks kui sul on suurepärane krediidiskoor, kvalifitseerud tavaliselt madalaima saadaoleva intressimäära saamiseks. Kui sul on hea või mõistlik krediidiskoor, võib intressimäär olla veidi kõrgem. Kui sul pole hea krediidiskoor pead võib-olla kvalifitseerumiseks või madalama intressi saamiseks küsima käendajate abi.

2.Saa eelkvalifitseerumine

Paljud laenuandjad annavad potentsiaalsetele laenuvõtjatele eelnevalt teada, kas neil on laenu saamise õigus. Eelkvalifitseerumine toimub siis, kui esitad infot, et näha, kas sul on õigus laenu saada.

Laenuandja kasutab seda teavet selleks, et otsustada, kas kvalifitseerud laenu saamiseks ja kui jah, siis millised on potentsiaalsed tingimused. Eelkvalifikatsiooni saamine on üks parimaid viise, kuidas näha, mida laenuandjad pakuvad. Lisaks piirdub see protsess tavaliselt pehme krediidipäringuga, et saaksite eelkvalifitseeruda paljude laenuandjatega, ilma et see mõjutaks krediidiskoori negatiivselt.

3.Võrdle laenuandjaid

Kasuta eelkvalifitseerumise võimalust paljude erinevate laenuandjate kaudu, et võimalikult palju pakkumisi võrrelda. Vaata erinevaid tegureid, näiteks:

 • Intressimäärad. Mida madalam on intressimäär, seda vähem maksad laenu pealt lisakulusid.
 • Teenustasud. Vaata laenu sõlmimisega seotud tasusid, viivisemäärasid, ennetähtaegse tasumise leppetrahve jne. Mõned laenuandjad ei võta mingeid tasusid, kuid laenule kvalifitseerumine nõuab tavaliselt head või suurepärast krediidiskoori.
 • Tingimused. Laenu tähtaeg on aeg kui kaua sa laenu tagasi maksad ja see määrab osaliselt ka kui palju sa iga kuu tagasi maksad. Mõnel laenuandjal on tähtaeg 1 kuni 3 kuud, mõnel aga kuni 1 aasta. Mida kauem laenude tagasimaksmiseks kulub, seda rohkem maksad intresse kogu laenu kehtivusaja jooksul, võrreldes lühemate tähtaegadega. See tähendab aga, et lühemad tähtajad tähendavad suuremaid kuumakseid.

4.Vali laenuandja ja täida taotlus

Kui oled leidnud enda jaoks parima laenuandja on aeg taotlus täita. Isegi kui sul on laenule olemas eelkvalifitseerumine, lubab taotlus laenuandjatel sinu krediidivõimekust krediidikontrolli kaudu kontrollida. Enamiku laenuandjate puhul võib laenu heakskiitmine toimuda samal päeval, kuigi sõltuvalt laenuandjast ja asjaoludest pead võib-olla enne heakskiidu saamist vastama mõnele täiendavale küsimusele või esitama täiendavaid dokumente.

5.Võta raha

Finantseerimine on iga laenuandja puhul erinev. Mõni kannab kontole raha samal päeval, mõni päeva või kahe jooksul ja teine nädalaga. Kui kiire ülekanne on sinu jaoks oluline, vaata parimate laenude otsimisel üle, kui kiiresti laenuandja laenu väljastab.

Pulmalaenu eelised ja puudused

Eelised

 • Pulmalaenud on tavaliselt tagatiseta. Tagatisega laenud, nagu auto- ja kodulaenud, kasutavad laenugrantiina tagatist. Enamik tarbimislaenudest seda ei vaja. Selle asemel kasutavad tagatiseta laenud sinu krediidivõime kindlaksmääramiseks krediidiskoori ja makseajalugu.
 • Kiire rahastamine siis kui seda vajad. Kui sul pole pulmakulude katmiseks piisavalt raha võib pulmalaen lühiajaliselt aidata.

Puudused

 • Täiendav võlg. Sinu eelarves ei pruugi olla piisavalt ruumi täiendava laenumakse katmiseks, eriti kui kulutad juba rohkem pulmadega seotud kulude katteks. Pulmalaen võib sinu eelarvet pingestada või isegi lõhki lüüa ja laenu tuleks võtta ainult siis, kui suudad seda tagasi maksta.
 • Suurenenud kiusatus kulutada. Kui laenad rohkem kui vaja võid tunda kiusatust lisaraha kulutamiseks. Pea meeles, et mida rohkem laenad, seda rohkem pead tagasi maksma koos intressidega.

Pulmalaenu alternatiivid

Pulmalaenud on üks viis pulmade eest tasumiseks, kuid see pole sinu ainus võimalus. Parima valiku tegemiseks võrdle neid alternatiive.

Krediitkaardid

Kuigi krediitkaardi intressimäärad on üldjuhul kõrgemad kui tarbimislaenudel, pole see alati nii. Kui registreerud krediitkaardile 0% sooduspakkumisega, võid sellega vältida intressi maksmist aasta või isegi kauem.

0% intressiga krediitkaart aitab sul pääseda tarbimislaenudest soodsamate tingimustega vahenditele, kuid pead kaardi kampaaniaperioodi lõpuks kasutatud limiidi tagasi maksma. Pea meeles, et pead kampaaniaperioodi jooksul tegema ka minimaalse makse.

Säästa mõni aasta

Võib olla ahvatlev abielluda kohe kui soovid, kuid lisavõlgade võtmine võib olla abielu sõlmimisel koormaks. Selle vältimiseks kaalu pulmade kavandamist paari aasta jooksul, et saaksid enne suurt päeva kokku hoida. Nii saad endale mugavalt lubada vältimatuid unistusi, näiteks unistuste toimumispaika või pulmareisi.

Vähenda kulusid

Kui oled valmis kohe abielluma ja sul pole aega säästa, võiksid kaaluda väiksema pulmaeelarve järgimist. Seda saab teha abiellumise nädalapäeva muutmisega, külaliste nimekirja vähendamisega ja pulmapeo korraldamisega päeval, mitte öösel.

218